Rūsio hidroizoliavimas iš vidaus

rusio hidroizoliavimas 1

Tiek senuose, tiek naujuose pastatuose dažna problema – į rūsį besiskverbianti gruntinė drėgmė. Tokius rūsius dažnai tenka remontuoti ir apsaugoti nuo vandens prasiskverbimo iš vidaus ypač, kai vanduo kyla per grindis arba jau sutvarkytas gerbūvis ir nėra galimybės atkasti pamato. Šiam tikslui reikalinga hidroizoliacija, kuri ne tik apsaugotų rūsį nuo vandens patekimo į patalpą, bet ir hidroizoliuotų patį betoną. Paviršinių hidroizoliacinių dangų čia naudoti nebegalim – betone likusi drėgmė ne tik jį ardys toliau, bet ir gali pridaryti didesnių problemų kildama į viršų. Patikimiausias šiuo atveju sprendimas – naudoti VANDEX SUPER giluminę kristalinę betono hidroizoliaciją.

Kristalinė hidroizoliacija

Vandex Super

VANDEX SUPER – tai unikali medžiaga, kurią padengus ant betoninio paviršiaus, aktyvieji chemikalai reaguoja su laisvosiomis kalkėmis bei drėgme, esančia betono kapiliarinėje sistemoje, ir suformuoja netirpias kristalines struktūras. Šie kristalai užblokuoja kapiliarus ir mikro įskilimus betone, apsaugodami nuo tolesnio vandens įsiskverbimo (net spaudiminio). Tačiau VANDEX sluoksnis leidžia ir toliau migruoti garams, t.y. betonas lieka “kvėpuojantis”. Tuo tarpu į betoną nebepatenka vanduo ir kiti skysčiai – taip armatūra apsaugoma nuo korozijos. Papildomai VANDEX SUPER apsaugo betoną ir nuo jūros vandens, nuotekų, agresyvaus gruntinio vandens ir cheminių tirpalų įsiskverbimo. Kadangi VANDEX SUPER betono kapiliaruose ir poruose užaugina kristalus ir sutankina betono struktūrą, betonas įgauna šalutinį efektą – padidėja jo atsparumas gniuždymui.

Naudojimas

Kristalinės hidroizoliacijos naudojimas labai paprastas, todėl ją atlikti ir apsaugoti rūsį nuo drėgmės prasiskverbimo galima net neieškant profesionalios pagalbos. Geriausia hidroizoliaciją atlikti rudenį arba pavasarį – tuo metu, kai iš grunto skverbiasi vanduo:

  1. kai aukštas gruntinio vandens lygis, geriausiai matomi visi betono defektai, stiprūs pratekėjimai, kuriuos reikia suremontuoti;
  2. betonas būna įmirkęs, ir nebereikia jo papildomai drėkinti. Kadangi VANDEX skverbiasi gilyn į betoną tik per vandenį ir sausame betone cheminė reakcija nevyksta, todėl remontuojant rūsį vasarą sausą betoną tektų stipriai įmirkyti iš vidaus.
pamatuhidro

Svarbiausia hidroizoliacijos atlikimo sąlyga – betonas turi būti drėgnas ir švarus. Taigi, reikia nuvalyti dažus, tinką ar kitas paviršines medžiagas. Nuvalius paviršių reikia suremontuoti visus betono įskilimus ir siūles su hidroizoliaciniu mišiniu VANDEX UNI MORTAR 1, o vandens pratekėjimus sustabdyti greitai stingstančiu mišiniu VANDEX PLUG. Giluminė kristalinė hidroizoliacija VANDEX SUPER ant suremontuoto, drėgno ir švaraus paviršiaus užtepama šepečiu ir pradeda vykti cheminė reakcija. Būtina paviršių pasaugoti pirmas 5 dienas po užtepimo, kad kristalai nebūtų nuvalyti ar nuplauti nuo paviršiaus, ir palaikyti drėgmę purškiant vandens rūku, kad paviršius neperdžiūtų. Toliau hidroizoliacijos procesas iš lėto vyksta gylyn į betoną. Po kelių savaičių galima paviršinį sluoksnį nuvalyti nuo paviršiaus, kadangi visas hidroizoliacijos poveikis lieka betono viduje.

Kadangi kristalinės hidroizoliacijos poveikis yra giluminis, hidroizoliuotus paviršius, reikalui esant, galima net prakalti ar pragręžti – hidroizoliacija nebus pažeista.

Kristalinę giluminę hidroizoliaciją VANDEX SUPER galima naudoti be tik rūsių hidroizoliavimui, bet visur, kur yra betonas: pamatams, šuliniams, lifto šachtoms, geriamo vandens bei nuotekų rezervuarams, užtvakoms ir krantinėms, tiltams. VANDEX SUPER sertifikuotas naudojimui kontakte su geriamu vandeniu.