Kristalinė betono hidroizoliacija

kristaline hidroizoliacija

Šiais laikais, kai didieji miestai pelnytai vadinami betoninėmis džiunglėmis, kai masiškai vienas greta kito statomi daugiaaukščiai pastatai su didžiuliais kelių aukštų požeminiais parkingais, viena aktualiausių problemų statybininkams – kova su į betono konstrukcijas besiskverbiančiu gruntiniu vandeniu.

Vanduo būtinas betono gamybai, liejimui ir kietėjimui. Tačiau atlikęs pagrindinę savo rolę betono konstrukcijos statyboje, vėliau vanduo betone tampa nepageidaujamu. Priklausomai nuo konstrukcijos tipo ir panaudojimo, betonas turi puikiai veikti šlapioje aplinkoje. Kadangi betonas yra porėta, linkusi skilinėti medžiaga, jis neatsparus vandens infiltracijai, o pastaroji gali sukelti tokias nepageidaujamas reakcijas kaip šalimo/šilimo ciklų sąlygotas skilinėjimas, armatūros korozija ir k.t.

Jei hidroizoliacija yra rimta problema privačioje ir smulkiojoje statyboje, tai didelėse požeminėse konstrukcijose ji tampa tikru iššūkiu. Net ir išbandžius įvairias hidroizoliacines sistemas, kiekviename objekte išlieka aktualus klausimas, kokias medžiagas geriausia parinkti konkrečioje situacijoje.

Kristalinė hidroizoliacija

Vandex Super

Betono apsaugai nuo neigiamo vandens poveikio sukurta daugybė sistemų, įskaitant teptines dangas, hermetikus, membranas ir t.t. Vienas iš patikimiausių metodų betono apsaugai nuo vandens infiltracijos – kristalinė hidrozoliacija VANDEX SUPER, kuri sąlygoja kristalinių struktūrų susiformavimą betone. Šios kristalinės struktūros užblokuoja betono poras ir kapiliarus, taip padarydomos betoną nelaidžiu skysčiams.

Kristalinė betono hidroizoliacija VANDEX SUPER puikiai veikia požeminėse konstrukcijose, kadangi:

  • Jos poveikis ilgalaikis – ji veiks tiek, kiek stovės pati betoninė konstrukcija;
  • Kristalizacijos reakcija išlieka pastoviai aktyvi ir atsinaujina kontakte su vandeniu;
  • Kad hidroizoliacija suveiktų, jai reikalinga drėgmė – jos visada yra pakankamai požeminėse konstrukcijose;
  • Kristalizacijos procesas savaime užsandarina betone atsirandančius mikro trūkius;
  • Kristalizacines medžiagas galima (ir reikia) naudoti ant drėgno paviršiaus, kur kitų hidroizoliacinių dangų naudoti negalima.

Labai svarbu, kad betonas, kuris bus hidroizoliuojamas kristalinės hidroizoliacijos medžiagomis būtų tvirtas, be trūkių, didelių porų ir ertmių. Šiuos defektus būtina suremontuoti prieš atliekant kristalinę hidroizoliaciją.

Kristalinė hidroizoliacija, kaip ir visos kitos sistemos, turi ne tik privalumus, bet ir savų trūkumų, kurių pagrindiniai:

  • Kristalinė hidroizoliacija nesuteikia konstrukcijai elastingumo ir užsandarina tik mikro trūkius;
  • Užtepta ant sauso paviršiaus kristalinė hidroizliacija nesuveiks – paviršių būtina pirmiausia sudrėkinti.

Kaip veikia kristalinė hidroizoliacija

Kristalizacija – tai cheminė reakcija, kurios metu betono porose ir kapiliaruose užauginamos netirpios kristalinės struktūros, užblokuojančios poras ir taip apsauganti nuo vandens prasiskverbimo.

Kristalų formavimasis

kristalas 1

Kryžminės poliarizacijos šviesoje akivaizdžiai
matoma, kaip kristalai po pradinio formavimosi
stadijos kontakte su vandeniu toliau auga – tai
parodo žalias kristalas kiekvienos nuotraukos centre.

kristalas 2

Žaliasis kristalas toliau auga.

kristalas 3

Žaliasis kristalas pasiekė kitų kristalų dydį.

Kodėl rekomenduojama naudoti kristalinę hidroizoliaciją?

Kristalinė hidroizoliacija – tai ilgalaikis, atsinaujinantis procesas. Kadangi ji visam laikui suformuoja netirpias kristalines struktūras betono porose ir betoną sustiprina, ji taip pat pailgina betoninės konstrukcijos gyvavimo laiką. Skirtingai nei paviršinės membranos, ji skverbiasi į betoną tampa jo dalimi. Tai sąlygoja pagrindinį skirtumą nuo paviršinių hidroizoliacinių dangų – paviršinės dangos ir membranos nuo padengimo pradeda senti ir turi savo veikimo laiką, tuo tarpu kristalinė hidroizoliacija tampa betono dalimi ir senėjimo procesas jos neveikia.

vandex super mikro 1

Kontrolinis bandinys, skysčio
įsiskverbimas rodo betono porėtumą ir susijęs su betono laidumu.

vandex super mikro 2

VANDEX SUPER kristalinė
hidroizoliacija, užpurkšta ant betono, žymiai sumažina skysčio prasiskverbimą,
kas rodo sumažėjusį betono porėtumą ir laidumą skysčiams.

vandex super mikro 3

2 sluoksniai VANDEX SUPER
kristalinės hidroizoliacijos, padengti ant sukietėjusio betono, žymiai sumažina betono poras ir padaro jį nelaidžiu skysčiams.

Kristalinės hidroizoliacijos privalumai

  • Paprasta naudoti ir galima tepti ant šviežaus betono;
  • Kadangi ji tampa betono dalimi, jos neįmanoma pradurti ar kitaip pažeisti;
  • Leidžia konstrukcijai kvėpuoti;
  • Užsandarina esamus ir naujai atsirandančius mikro trūkius;
  • Patvirtinta naudojimui kontakte su geriamu vandeniu ir draugiška aplinkai;
  • Kadangi apsaugo betoną nuo skysčių patekimo, tuo pačiu apsaugo armatūrą nuo korozijos;
  • Atspari cheminių skysčių (įskaitant buitines nuotekas) poveikiui.

Įrengiant kristalinę hidroizoliaciją svarbu:

  • Betonas turi būti švarus ir drėgnas (bet ne šlapias);
  • Technologines siūles ir skilimus reikia išdaužyti grioveliu ir užsandarinti hidroizoliaciniu remontiniu mišiniu VANDEX UNI MORTAR 1 arba VANDEX PLUG (jei yra vandens pratekėjimas);
  • Korodavęs, nesutankintas betonas turi būti sutaisytas hidroizoliaciniu remontiniu mišiniu VANDEX UNI MORTAR 1;
  • Deformacines siūles suremontuoti atitinkamomis priemonėmis.

Kristalinę hidroizoliaciją VANDEX SUPER rekomenduojama naudoti sekančioms konstrukcijoms:

  • Pamatams;
  • Požeminiams, daugiaaukščiams parkingams ir garažams;
  • Vandens rezervuarams;
  • Plaukimo baseinams;
  • Liftų šachtoms;
  • Nuotekų rezervuarams;
  • Geriamo vandens rezervuarams;
  • Grindims;
  • Betoninėms kelio konstrukcijoms.

Esamų konstrukcijų remontas ir hidroizoliavimas

Jei naujoje statyboje kristalinė hidroizoliacija – vienas patikimiausių ir pigiausių hidroizoliacijos metodų, tai rekonstrukcijoje ji gali būti vienintelis galimas hidroizoliacijos metodas.

Rekonstruojant vandeniui laidžius pamatus ir apsaugant juos nuo vandens prasiskverbimo ateityje terminui „hidroizoliacija” dažnai suteikiama platesnė reikšmė. Tarkim, jei yra galimybė pamatus atkasti ir hidroizoliaciją įrengti iš grunto pusės, hidroizoliacijos įrengimas apima ir drėgmės barjero, t.y. membranos priklijavimą ar užtepimą, ir apsauginio sluoksnio pritvirtinimą, ir net drenažo sistemos įrengimą. Taigi, atliekamos kelios funkcijos (apsauga nuo drėgmės, vandens kontrolė ir drenažas), kurios visos suteikia užsakovui tą patį rezultatą – sausą rūsį, tik atlikimo metodai ir naudojamos medžiagos yra skirtingos.

Tačiau hidroizoliuojant jau esamus pamatus iš išorės, atliekama tik dalinė hidroizoliacija: hidroizoliuojamos sienos, o siekiant apsaugoti grindis nuo vandens prasiskverbimo, įrengiamas drenažas, kuris susilpnina vandens slėgį ir taip sumažina galimybę, kad vanduo kils per grindis. Tačiau pačių grindų nehidroizoliuoja. Taigi, šiuo atveju naudojamos dvi sistemos, tačiau pilna rūsio hidroizoliacija neatliekama.

Grindų hidroizoliavimas

Didžiausia problema išlieka su esamo rūsio grindų hidroizoliavimu. Grindims hidroizoliuoti paviršinių membranų naudoti negalima. Paviršinės membranos palieka esamą betoną nehidroizoliuotą ir veikiamą drėgmės. Jos apsaugo tik nuo drėgmės patekimo į patalpą. Tai reiškia, kad betonas bus ir toliau ardomas neigiamo drėgmės poveikio, kas ateityje sąlygos drėgmės kilimą į kitas konstrukcijas (į išorines ir vidines sienas) bei įrengtos hidroizoliacinės membranos irimą. Lieka vienintelė išeitis grindims hidroizoliuoti – naudoti kristalinę hidroizoliaciją VANDEX SUPER. Ši hidroizoliacija veikia gylyn į betoną ir betono porose bei kapiliaruose užaugina kristalus, taip betoną sutankindama ir pagerindama jo atsparumą vandens ir drėgmės įgeriamumui. Kristalų augimas reaktyvuojasi kiekvieną kartą, betonui gavus kontakto su drėgme. Taigi, jei dėl kokių nors priežasčių betone atsirastų mikro trūkiai ir padidėtų laidumas vandeniui, kristalizacijos reakcija atsinaujina kontakte su vandeniu ir užsandarina naujuosius mikro trūkius, apsaugodama konstrukciją nuo vandens infiltracijos.

hidroizoliavimo objektai

Skirtingas medžiagas ir sistemas reikia parinkti visoms problemoms – siūlių hidroizoliavimui, sandūrų su vamzdžiais sandarinimui, betono, mūro hidroizoliavimui ir t.t.

Taigi, tiek naujoje statyboje, tiek rekonstrukcijoje labai svarbu parinkti optimalų hidroizoliavimo variantą. UAB „ALTIS LTD” specialistai suteikia kvalifikuotas konsultacijas hidroizoliacijos srityje ir padeda parinkti atitinkamoje situacijoje geriausią sistemą paviršinei, giluminei hidroizoliacijai, siūlių sandarinimui bei betono remontui.